Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.



 
IndeksLatest imagesSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Magia Lodu

Go down 
AutorWiadomość
Tano
Administrator
Tano


Liczba postów : 87
Data dołączenia : 03/07/2014
Skąd : wymiar Arnes !

Moja Postać
Wiek postaci: 19 lat
Tytuły:

Magia Lodu Empty
PisanieTemat: Magia Lodu   Magia Lodu Icon_minitimeCzw Lip 31, 2014 10:43 pm

Magia Lodu
Magia Lodu W2n0hf
Magia Lodu - rozszerzona forma magii wody. Kontrolowanie lodu jest uznawane za najtrudniejszą z magii dziedziny Nataro. Lód jest substancją stałą natomiast woda ciekłą, co czyni te dwie magie bardzo od siebie odległymi. Inny stan skupienia powoduje znaczącą zmianę uczucia podczas kreacji lodu. W przypadku panowania nad magią wody potrzebna jest cierpliwość i harmonia, lód natomiast jest odejściem od takiego zachowania, wymaga nieco gniewu, ostrości, która pozwoli zmienić stan skupienia wody. Właśnie te różnice powodują, że nie każdy z magów wody opanuje zdolność zamrażania. Pomimo wyraźnych różnic lód w dalszym ciągu można kształtować według uznania, nadając mu nieraz nietypowe i dziwne formy. Lód jest znacznie bardziej plastyczniejszy od wody, może przyjąć dowolną formę, zmienić się w ostry stożek czy w spiralną włócznię, stając się dzięki temu znacznie grozniejszym i destruktywniejszym od samej wody. Do opanowania żywiołu, mag potrzebuje pełnego skupienia, ogromne różnice pomiędzy żywiołami stanowią największą przeszkodę dla młodego adepta tej sztuki. Musi on poznać rożnicę w doznaniach, poczuj ją całym ciałem a nawet i umysłem. Różnica w uczuciach jest ogromna, a zadaniem maga jest umieć ją odróżnić i przywołać. Tylko wówczas będzie zdolny zapanować nad żywiołem lodu. Przez ogromne trudności w treningach wielu magów rezygnuje już na samym początku, rezygnując z szansy uzyskania nowej zdolności. Wprawiony mag lodu, za pomocą swych zdolności jest w stanie zamrażać wszystkie pobliskie ciecze. Połączenie zdolności kontroli wody i lodu sprawia, że tereny wilgotne oraz wszelakie jeziora i rzeki są dla niego azylem w którym znacząco wzrasta jego potęga i możliwości.
Magia Lodu jest magią rozszerzoną, dlatego dzielimy ją na poziomy 4-7
Bez posiadania rozszerzenia magii na poziomie 7 nie można awansować podstawy do poziomu 6.
Powrót do góry Go down
https://jigen.forumpl.net/t134-tano-raion#229
 
Magia Lodu
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Magia Burzy
» Magia Piasku
» Magia Elektryczności
» Magia Metalu
» Magia Dźwięku

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Regulamin :: Księga wiedzy :: Magia :: Dziedzina Nataro-
Skocz do: