Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować. 
IndeksSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Rasy

Go down 
AutorWiadomość
Tano
Administrator
Tano

Liczba postów : 87
Data dołączenia : 03/07/2014
Skąd : wymiar Arnes !

Moja Postać
Wiek postaci: 19 lat
Tytuły:

Rasy       Empty
PisanieTemat: Rasy    Rasy       Icon_minitimePią Lip 04, 2014 6:26 pmWymiar Arnes - niemagiczny


Rasy       Ml59
Ludzie - rasa ta jest nową wersją potężnego i wymarłego gatunku. Wywodzą się bezpośrednio od Yukanów, którzy swoje istnienie zawdzięczają Riaru, który skrywał ich przed pozostałymi bogami. Rasa ta ze względu na swoje gigantyczne zdolności bojowe i ogromną energię była znienawidzona przez pozostałe istoty magiczne i samych bogów. Każdy Yukanin kochał walkę, bardzo szybko się uczył, opanowując nawet najtrudniejsze techniki bojowe w bardzo szybkim tempie. Każdy kolejny pojedynek zwiększał ich siłę i doświadczenie. Właśnie te cechy wywoływały odrazę u innych ras, Yukanie byli zbyt potężni i zbyt nieobliczalni, mieszkańcy magicznego świata czuli strach. Nawet bogowie lękali się siły Yukan. Napięta sytuacja niebawem wywołała wojnę, Wielka Wojna Yukańska zmieniła świat. Początkowo, to Yukanie zwyciężali, lecz z czasem, z pomocą bogów, istoty magiczne zwyciężyły, przy okazji mordując większość z Yukan. Ci którzy przetrwali, utracili swą magię, stając się istotami niemagicznymi, całkowicie bezbronnymi. Agresorzy stali się ofiarami. Yukanie bez mocy zyskali nową nazwę, stali się nową rasą - Ludźmi. Ludzkość od wielu stuleci stara się odzyskać dawne magiczne zdolności, szacuje się, że około 20% ludzi rozbudziło magię, pozostałe 80% stanowią ludzie niemagiczni.
Bonus do: Siła lub Zręczność +1


Rasy       3bmz
Łowcy - Sztuczna rasa -  są to doskonale przerobieni ludzie, nazywani nieraz "Nadludźmi". Powstają oni w tajnej organizacji terrorystycznej Cybo, której nazwa wywodzi się od słowa cyborg, którymi to właśnie stają się Łowcy. Są to ludzie przerobieni za pomocą najnowszej technologii, połączenie nowinek technologicznych i magii (w niektórym przypadku Łowców) pozwoliło uzyskać doskonałych wojowników, zdolnych przeciwstawiać się magicznemu światu. Dzięki robotyce, która znajduje się w ich ciałach, stają się niezwykle wytrzymali i silni. Żołnierze Cybo często produkowani są jako "mięso armatnie". Organizacja zdecydowanie stawia na ilość strażników, niż na ich jakość, na awans technologiczny zasługują jedynie najpotężniejsi, którzy wytrwali najdłużej. Łowcy nie mają jednego schematu przerabiania, jedni mają wymieniane ręce i nogi, niektórzy posiadają egzoszkielet czy wzmocnienia organów wewnętrznych. Wszystko zależy od pomysłowości projektantów tworzących kolejne cyborgi.
Bonus do: Walka bronią +1


Rasy       Jnwt
Upadli - Dawniej dusze martwych istot zamieszkujące Przedsionek. Wśród dusz znalazł się jednak buntownik, niejaki Itar z Naohiro, za życia doskonały wojownik, jeden z dowódców Ryodanu. Itar zebrał wokół siebie wojowników, którzy podobnie co on nie zgadzali się z rządami bogów. Niestety, zaledwie 374 wojowników nie było w stanie obalić władzy Ayoru, bóg zemścił się za ich zdradę, zsyłając ich w najgłębsze czeluści Przedsionka oraz odbierając im wszelakie moce. Yoru, bogini piękna, okazała łaskę wobec wygnańców, nadając im zdolności magiczne, w tym zdolność lotu. Upadli uzyskali boskie skrzydła, świadczące o ich przynależności do świata umarłych, ich czarny kolor świadczył o zdradzie, jakiej się dopuścili. Księżniczka przeniosła ich do najmłodszego wymiaru - Arnes, gdzie mogli rozpocząć nowe życie. Yoru jednak rzuciła na ich klątwę w wyniku której po śmierci nie zaznają spokoju w Przedsionku, lecz po prostu przestaną istnieć, nie pozostawiając po sobie nawet prochu.
Bonus do: Walka bronią +1


Rasy       8mvb
Tortunga - gatunek prymitywnych demonów, skupiających się jedynie na walce i zabijaniu. Tortunga to istoty przepełnione chęcią mordu - uznaje się ich za istoty podobne i zarazem odmienne od Arunga, znacznie mroczniejsze i potężniejsze. Posiadający ogromną siłę i wytrzymałość są prawdopodobnie najgroźniejszymi drapieżnikami we wszystkich znanych wymiarach. Ich budowa ciała nie jest jednakowa - każdy osobnik diametralnie się od siebie różni. Ich wygląd dostosowany jest to rodzaju polować jaki prowadzą. Tortunga polujący w ciemnych lasach i jaskiniach wykształcają zdolność widzenia w ciemności oraz doskonałego słuchu. Ci, którzy przystosowali się do częstego przebywania w wodzie, uzyskali umiejętność oddychania pod wodą. Mogą przypominać każdą dowolną rasę, być niczym ludzie, tkacze czy demony, mogą także przypominać najbardziej prymitywne bestie, lub stanowić hybrydy między nimi. Tortunga jest bestią na którą zdecydowanie trzeba uważać.
Bonus do: Siła lub Wytrzymałość +1


Wymiar Tedras - magiczny


Rasy       1fgp
Zmiennokształtni – istoty stanowiące większość ludności wymiaru Tedras. Owa rasa z wyglądu przypomina ludzi, jest jednak pewna cecha, która ich wyróżnia. Przedstawiciele Zmiennokształtnych posiadają w sobie zarówno wizualne cechy ludzkie jak i zwierzęce, mogą to być np. kocie uszy, ogon, wąsy, ostre zęby. Zmiennokształtni to połączenia ludzi i zwierząt futrzanych, najczęściej kotów. Z tego powodu wiele osób nazywa ich rasę żartobliwie "Zwierzakami" i "Futrzakami". Niektórzy przedstawiciele są bardziej zwierzęcy, niektórzy jednak nie posiadają praktycznie żadnych zwierzęcych cech. Charakteryzują się wrodzonym sprytem i czujnością, a kobiety słyną ze swej piękności i wdzięku.
Bonus do: Zręczność +1


Rasy       65td
Tkacze – rdzenni mieszkańcy Wymiaru Tedras oraz jego władcy wraz z Arunga. Istoty w swej prawdziwej formie podobne są do ludzi, z tą różnicą, że mogą od urodzenia mieć nietypowe, kolorowe włosy i oczy oraz karnację skóry. Ich uszy nieraz się nieco dłuższe i bardziej szpiczaste. Są rasą zazwyczaj pokojową, mądrą i szczerą, całkowicie przeciwną do słynących z zachłanności Arunga. Słyną z doskonałej kontroli nad żywiołami, które często odpowiadają ich charakterom. Co ciekawe, każdy Tkacz rodzi się już ze zdolnością kontroli któregoś z żywiołów, co czyni z nich magów już od urodzenia. Dodatkowo, każdy przedstawiciel rasy bardzo blisko powiązany jest z naturą, żyje z nią w pewnego rodzaju symbiozie.
Bonus do: Kontrola aury +1


Rasy       D7qw
Arunga – wspólnie z Tkaczami zajmują się władaniem wymiarem Tedras. Nazwa Arunga dotyczy demonów humanoidalnych, inteligentnych, swoją budową podobnych do ludzi. Jest to rozwinięty gatunek demonów, który porzucił bestialski instynkt na rzecz rozumu. Arunga posiadają istnie piekielną naturę, są całkowitym przeciwieństwem Tkaczy. Zazwyczaj porywcze i agresywne, chciwe, zależy im wyłącznie na własnych skórach. Pomimo tego zamieszkują wymiar Tedras wraz z Tkaczami i Zmiennokształtnymi. Wizualnie demony posturą przypominają zwykłego człowieka. Ich skóra jest nieraz ciemniejsza, czy unikalnego koloru. Demoniczne rogi czy też ogon są raczej rzadkością.
Bonus do: Wytrzymałość +1


Wymiar Zmarłych - Przedsionek


Rasy       R0ke
Mentorzy - istoty te są uznawane nieraz za najmądrzejsze i najpotężniejsze. Mentorzy powstali na równi z bogami. Z początku nie byli uznawani za odrębną rasę, nazywani "kandydatami na bogów". Mentor to wyższe stadium duszy, a do jej osiągnięcia potrzebna jest śmierć. Każda istota po śmierci staje się duszą i udaje do świata zmarłych - Przedsionka. Tylko istoty światłe, pełne mądrości ale i siły, stają się Mentorami. Ponoć los Mentora pisany jest już od chwili poczęcia. Osoby te żywot śmiertelny traktują jako cierpienie, ograniczenie, wręcz dążą do śmierci, by wreszcie doznać upragnionego spokoju. Siłą Mentorów jest potęga ich umysłu, siły woli, myślą oni abstrakcyjnie, nieraz nieracjonalnie, a choćby w najgłupszej sytuacji są w stanie dopatrzeć się jakiegoś wielkiego sensu. W świecie zmarłych istnieje pojęcie "Mentor bitewny", nazywani są tak najpotężniejsi Mentorzy, którym dane jest podróżować miedzy światami i rozwiązywać ich problemy. Choć nie wnikają oni w problemy śmiertelników, ich powołaniem jest obrona zmarłych. Jedyną wadą Mentora, jest niepłodność, Mentor nie może mieć dzieci, stąd nie istnieje hybryda będąca połączeniem tej rasy.
Bonus do: Kontrola aury lub Wytrzymałość +1

Powrót do góry Go down
https://jigen.forumpl.net/t134-tano-raion#229
 
Rasy
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Regulamin :: Księga wiedzy-
Skocz do: