Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować. 
IndeksSzukajRejestracjaZaloguj

 

 Regulamin

Go down 
AutorWiadomość
Tano
Administrator
Tano

Liczba postów : 87
Data dołączenia : 03/07/2014
Skąd : wymiar Arnes !

Moja Postać
Wiek postaci: 19 lat
Tytuły:

Regulamin      Empty
PisanieTemat: Regulamin    Regulamin      Icon_minitimeCzw Lip 03, 2014 10:29 pmRegulamin ogólny:
1. Rejestracja równoznaczna jest z zaakceptowaniem regulaminu.
2. Nieprzestrzeganie zasad panujących w naszym świecie karana jest ostrzeżeniem, a w ostateczności banem.
3. Posiadanie multikonta jest całkowicie dozwolone, jednak można posiadać maksymalnie 3 postacie. W przypadku, kiedy na forum rejestruje się rodzeństwo, zasada ta nie jest egzekwowana, o ile gracze zgłoszą owy fakt administracji.
4. Zamieszczanie treści mogących/mających na celu obrażenie lub naruszenie godności (etc.) innego użytkownika; dyskryminujących inne osoby z różnych powodów (np. pochodzenia, wyznania, upodobań itd.);
jest surowo zakazane - grozi banem.
5. Zakazane jest pisanie postów/zakładanie tematów przez napisaniem i zaakceptowaniem karty postaci przez administrację.
6. Zakazane jest umieszczanie emotikon podczas prowadzenia fabuły, w kartach postaci, używać ich można jedynie w działach/tematach niezwiązanych z fabułą forum np. Off-top.
7. W grze mamy do wyboru 8 ras oraz dodatkową rasę specjalną Hybrydy. Aby stworzyć hybrydę potrzebna jest zgoda administracji. Hybryda to połączenie tylko i wyłącznie 2ras.
8. Nick, imię postaci powinno być klimatyczne, w stylu fantasy lub anime. Nie tolerujemy nicków zawierających cyfry. Nick musi zawierać jedynie imię postaci - nie akceptujemy imienia i nazwiska czy pseudonimu.
9. Każda osoba zobowiązuje się posiadać własny unikalny avatar, rzecz jasna tylko i wyłącznie w stylu anime. Dozwolone jest posiadanie tej samej postaci, o ile obrazki będę się od siebie znacznie różniły. Avatar musi przedstawiać wygląd prowadzonej przez nas postaci - dlatego lepiej najpierw odnaleźć obrazek, a dopiero potem zająć się za opis wyglądu w KP.
10. Najbardziej preferowany rozmiar avatara to 200px szerokości na 300px wysokości, wysokość avatara nie może być jednak mniejsza niż 200px. Każdy z graczy zobowiązany jest umieścić swój avatar w tym temacie, gdzie zostanie dodana do niego ramka.
11. Magię i wszelakie umiejętności można nabyć jedynie na treningu pod okiem administratora/moderatora. Gracz jest zmuszony poinformować administratora o treningu.
12. Administracja nie zawsze musi mieć rację, jeśli wiesz, że dany administrator popełnił gdzieś błąd. Prosimy o niewykłócanie się, należy zwrócić się do niego w sposób kulturalny. Jeśli administrator uzna, że został obrażony, ma prawo zbanować danego gracza na chatbox'ie, jeśli problem przeniesie się poza forum, możliwe jest całkowite zbanowanie postaci. To samo tyczy się kłótni i sporów między graczami.
13. Zadaniem Narratora jest pisanie indywidualnych przygód dla konkretnego gracza, natomiast Mistrz gry zajmuje się prowadzeniem grupowych wydarzeń.
14. Administracja zastrzega sobie możliwość edytowania regulaminu i aktualizowania go.
15.Przynajmniej raz na dwa tygodnie należy się zalogować na forum. Po tak długiej nieobecności gracz zostaje oznaczony jako nieaktywny. Po dwóch miesiącach od ostatniego logowania nakładane będą kary pod postacią bana lub usunięcia konta. Nie dotyczy to osób, które zgłosiły nieobecność w tym temacie.Regulamin Pisania:
1. Świat naszego PBF'a posiada własną historię i fabułę, opis znajduje się TUTAJ.
2. Każdy gracz ma możliwość zakładania własnych tematów, jeśli tematy przykładowe go nie satysfakcjonują.
3. Posty muszą być klimatyczne i pasować do realiów naszego świata. Pamiętajmy, że w uniwersum Shinjitsu no Jigen nie ma krajów, języków z rzeczywistości. To całkowicie oryginalny świat fantasy. Minimalna długość postu to 8 linijek.
4. Aby opuścić temat, należy napisać o tym na końcu posta. Należy również podać do jakiego tematu udaje się dana postać.
5. Wszelakie zdobyte umiejętności, techniki, przedmioty należy zgłosić do administracji. Administrator po sprawdzeniu treningów ma 48h na dodanie ich do statystyk gracza. Umiejętność, magia czy przedmiot niezapisany w statystykach postaci nie może zostać użyty w fabule.
6. Gracz zobowiązany jest pisać posty w 3 osobie, nie dotyczy to dialogów i myśli, które piszemy w 1 osobie.
7. Należy pamiętać, że decyzje Administratora w sprawie wydarzeń fabularnych, treningów, wyników walk czy sparingów są "święte" i nie do podważenia.
8. Pomiędzy wykonywanymi treningami musi znajdować się przerwa czasowa. Jedynym celem gry w naszego PBF'a nie jest ciągłe doskonalenie postaci, tak więc rozwój danej magii może odbyć się raz w tygodniu (raz na tydzień możemy rozwinąć dany rodzaj magii - pamiętajmy, że nie możemy rozwijać 2 rodzajów magii na raz, rozpoczynając naukę np. Magii Ognia musimy ją zakończyć nim zaczniemy trenować inną z magii).
9. Podczas pojedynku/sparingu, jeden z walczących graczy zobowiązuje się zgłosić walkę administracji. Niezgłoszony pojedynek/sparing traktowany jest jako zwyczajna "zabawa" graczy i kompletnie nie wpływa na umiejętności.
10. Jedyną rasą latającą są Upadli. Nie ma możliwości by trafił się przypadek latającego Demona czy Tortunga. Pozostałe rasy zdolność latania mogą uzyskać, ucząc się Umiejętności specjalnych. Należy jednak pamiętać, że ich uzyskanie jest bardzo trudne i możliwe jedynie na większych eventach - za zgodą administratora.Regulamin Treningu/Walki:
1. Trening na naszym PBF'ie polega na wykonywaniu tak zwanych postów treningowych. Opisujemy w nich ćwiczenia i cel naszego szkolenia. Post treningowy powinien być bardziej rozbudowany od przeciętnych treningów. Jednorazowy trening daje nam 20-30% (decyduje administrator sprawdzający). Należy pamiętać, że daną umiejętność można rozwinąć raz na tydzień. Dodatkowo nie można zmieniać celu treningu, czyli zaczynając trening magii ognia, nie możemy nagle ją zmienić na magię wody.
2. By móc opanować nowy rodzaj magii wymagany jest trener posiadający już tą magię. W tym celu należy udać się na trening do gracza praktykującego daną magię lub zgłosić się do administracji o przydzielenie nauczyciela-NPC.
3. Treningi muszą zostać zgłoszone administracji, trening niezgłoszony zostanie potraktowany jako zwykły post i nie da żadnego doświadczenia.
4. Wynik walk na naszym PBF'ie liczony jest w następujący sposób:


  • Statystyki vs Statystyki (sumowanie punktów statystyk jednego i drugiego gracza, ten, który posiada ich więcej - wygrywa w tej kategorii - zyskuje 1punkt)
  • Magia vs Magia (sumowanie poziomów magii(punktów) jednego i drugiego gracza, ten który posiada ich więcej - wygrywa w tej kategorii - zyskuje 1punkt)
  • Przebieg walki (Administrator sprawdzający ocenia przebieg walki, zastosowane techniki i pomysły graczy walczących. Zwraca uwagę na to kto prowadził podczas pojedynku i kto zastosował ciekawsze/potężniejsze zdolności - wygranie w tej kategorii pozwala uzyskać 2punkty)
  • Ocena (Administrator sprawdzający ostatecznie ocenia walkę, pomysłowość graczy i jakość ich postów. Wygranie w tej kategorii pozwala uzyskać 1punkt)

W sumie zyskać możemy 5punktów. Po ocenie sprawdzającego gracz wygrywający walkę zmuszony jest napisać "post kończący" w którym opisuje swoją wygraną.
5. Pamiętajmy, że Przebieg walki jest najważniejszy i zwróćmy uwagę na siłę naszej magii. Podczas postu można użyć tylko jednego ataku/jednej magii np. gracz X posiadający magię ognia i wody na 1poziomie i gracz Y posiadający magię powietrza na 2poziomie - w kategorii Magia vs Magia obydwoje zyskują taką samą liczbę punktów = remis, lecz w czasie przebiegu walki, gracz posiadający magię powietrza na 2poziomie jest silniejszy i zdolny przebić każdy atak gracza X, tak więc gracz X nie jest zdolny zadać mu jakichkolwiek obrażeń oraz nie jest w stanie zablokować jego magii zatem przegrywa w tej kategorii.


Ostatnio zmieniony przez Hoshiko dnia Pon Wrz 08, 2014 1:26 pm, w całości zmieniany 2 razy (Reason for editing : Aktualizacja regulaminu (8.09.2014r))
Powrót do góry Go down
https://jigen.forumpl.net/t134-tano-raion#229
 
Regulamin
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Regulamin :: Księga zasad-
Skocz do: