IndeksCalendarFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Ryodan - Armia Wymiarów

Go down 
AutorWiadomość
Tano
Administrator
avatar

Liczba postów : 87
Data dołączenia : 03/07/2014
Skąd : wymiar Arnes !

Moja Postać
Wiek postaci: 19 lat
Tytuły:

PisanieTemat: Ryodan - Armia Wymiarów   Sob Sie 02, 2014 6:28 pm

Armia Wymiarów, Ryodan, to jedyna i zarazem największa organizacja skupiająca większość z ras magicznych. Doskonały trening i porządne wyposażenie sprawiają, że nawet początkujący żołnierz stanowi duże zagrożenie. Armia powstała w czasie Bogów Walczących około 800lat temu, powołana przez samych bogów. Pierwowzór armii stanowili Arunga, Tortunga, Tkacze i Zmiennokształtni. Wraz z biegiem lat, Tortunga ukazali swą niebezpieczną naturę i zostali wygnani z Ryodanu. Zakaz wstępowania do jednostki posiadają również ludzie. Ryodan skupia się dosłownie na każdym żołnierzu, kształtując nawet tych najsłabszych i o najmniejszych predyspozycjach. Ukazują w ten sposób, że każda istota może być patriotą i wstąpić do armii broniąc tym samym teraźniejszych i przyszłych pokoleń.
Na uwagę zasługuje ubiór żołnierzy. Żołnierze dostają z reguły czarne, nieraz szare i granatowe, lekkie stroje. Przewiewne mundury pozwalają im zachować lekkość i swobodę podczas walki. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na fakt, że wykonane są one z niezwykle odpornego materiału przy zachowaniu lekkości. Do zestawu dokładane są wysokie metalowe buty, karwasze - nieraz rękawice, wytrzymały hełm oraz napierśnik. Niektórzy z żołnierzy dokładają od siebie nieco większe zbroje zapewniające większą ochronę przed bronią białą, palną, a nawet magią. Wojownicy preferujący cięższe zbroje i potężniejsze bronie mogą ich bez problemu używać, co sprawia, że praktycznie każdy z żołnierzy może się od siebie różnic, choć podstawowy zestaw jest obowiązkowy. Armia stawia tylko jeden warunek, strój ma ułatwiać jak najbardziej swobodę i zarazem zachować swoją odporność, to jaką bronią walczy dany wojownik czy z jakiej magii korzysta jest nieważne. Z reguły każdy żołnierz dla zabicia czasu i odstresowania się modyfikuje swój ubiór, dodając dodatkowe elementy estetyczne, kolorowe tuniki czy ozdobne zakończenia szat.


Rangi w organizacji:  • Adept – najniższa ze wszystkich rang, zyskiwana w momencie wstąpienia do Ryodanu. Obowiązkiem każdego adepta jest pomyślne przejście treningu wojskowego oraz odczekanie okresu próbnego, tylko wówczas, gdy wykażą się cierpliwością i determinacją będzie im dane zostać zawodowymi żołnierzami.
  • Zawodowy żołnierz – ranga, którą otrzymuje każda istota po przejściu okresu próbnego oraz ukończeniu treningu wojskowego. Stanowią główny trzon armii, ze względu na swoją liczebność. Ich obowiązkiem jest służba ojczyźnie oraz strzeżenie porządku w wymiarze. Jako zawodowi żołnierze zmuszeni są słuchać wszystkich poleceń żołnierzy wyższej klasy i podporządkowywać się im.


  • Kapral – pierwsza ranga zyskiwana za zasługi bitewne. Kapral jest tytułem potwierdzającym nasze zdolności i predyspozycje do bycia potężnym żołnierzem. Choć nie posiadają oni jakiś większych przywilejów, towarzyszą Sierżantom, podczas musztry i na treningach z pozostałymi żołnierzami. Ich praca polega głównie na samodoskonaleniu i pomaganiu żołnierzom niższej klasy.
  • Sierżant – wyższa ranga przeznaczona dla ambitnych i zdolnych żołnierzy. Ich głównym zadaniem jest doglądanie żołnierzy z niższą rangą, pomoc w treningach i nauka podstaw bycia żołnierzem. Sierżanci są zwierzchnikami Kaprali, którzy niejednokrotnie pomagają im w obowiązkach.
  • Podporucznik – pierwsza ranga oficerska, kandydaci na poruczników oraz pomocnicy Kapitanów. Ranga dostępna jedynie dla potężnych żołnierzy, którzy wykazali się swoimi zdolnościami podczas licznych bitew. Ich zwierzchnikiem jest Porucznik, przekazujący polecenia od samego Kapitana.
  • Porucznik – druga ranga oficerska, prawa ręka kapitana. Wybierani spośród najbardziej elitarnych żołnierzy. Zazwyczaj doskonale wyszkoleni bojowo oraz taktycznie. Zazwyczaj towarzyszą oni Kapitanom, będąc zarazem ich obrońcami jak i uczniami. Porucznicy przygotowani są by w przyszłości objąć stanowisko Kapitana. Ich obowiązki są zależne od Kapitana do którego zostali przypisani.
  • Kapitan – najwyższa klasa oficerska, dowódca wojsk. Surowo trenowani, stanowią najwyższej klasy żołnierzy Ryodanu. Ogromne zdolności bitewne, genialny zmysł strategiczny czynią z nich doskonałych wojowników jak i idealnych przywódców. Zarządzają całymi regimentami żołnierzy biorąc udział w największych i najważniejszych bitwach.


  • Generał - główny przywódca i strateg, decydujący o kolejnych posunięciach armii. Główny zwierzchnik całego Ryodanu, zarządzający wszystkimi żołnierzami. Rzadko kiedy osobiście staje na polu walki, ze względu na swoją wartość. Armia bez dowódcy szybko się rozpadnie, to też generałowi zawsze towarzyszy gwardia stworzona z najlepszych żołnierzy. Generałem może zostać jedynie wojownik o ogromnych zdolnościach bojowych oraz o równie wielkim intelekcie, pozwalającym mu błyskawicznie analizować wszystkie sytuacje i odszukiwać najbardziej korzystnego rozwiązania. Przyjęła się również zasada, że Generałem nie może zostać ktoś młody ponieważ "Doświadczenie zyskuje się z wiekiem".
Powrót do góry Go down
http://jigen.forumpl.net/t134-tano-raion#229
 
Ryodan - Armia Wymiarów
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Regulamin :: Księga wiedzy :: Organizacje-
Skocz do: