IndeksCalendarFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Bogowie - wiara

Go down 
AutorWiadomość
Tano
Administrator
avatar

Liczba postów : 87
Data dołączenia : 03/07/2014
Skąd : wymiar Arnes !

Moja Postać
Wiek postaci: 19 lat
Tytuły:

PisanieTemat: Bogowie - wiara   Pią Lip 04, 2014 6:27 pm

Koeru – pierwszy z bogów utworzony przez Archonów, dawniej uważany za boga bogów, patron wszystkich żywych istot, znany ze swej dobroci wobec śmiertelników. Świat widziany przez istoty magiczne powstał dzięki Koeru. Początkowo Przedsionek był jedynym istniejącym światem. Z czasem jednak pomiędzy coraz to rozwijające się społeczeństwo potrzebowało nowego, większego domu, dodatkowo Koeru pełnił spełnić wolę Haikena tworząc ostatecznie Przedsionek światem Zmarłych. Bóg podjął wówczas decyzję o stworzeniu całkowicie nowego wymiaru, świata gdzie mogłyby zamieszkiwać wszystkie rasy, istoty - tak właśnie powstał wymiar Tedras, świat magiczny. Istoty utraciły wówczas swoją nieśmiertelność, ich życie miało być drogą, która w momencie śmierci, dawała im możliwość ponownie powrócić do boga. Koeru pomimo ogromnej potęgi jaką posiadał, całkowicie sprzeciwiał się przemocy, pokazując, że jedynym sensem istnienia jest życie w pokoju. Z czasem poznał Ayoru, którego uczynił bogiem. Ostatecznie Koeru został wyparty przez Ayoru, a żądne władzy społeczeństwo zwątpiło w nauki pradawnego boga. Koeru odszedł do miejsca nieznanego nawet pozostałym bogom. Symbolem Koeru jest Wiedza-Dobroć.
Obecnie utracił większość wyznawców, najwięcej wyznawców znaleźć można wśród Tkaczy i Zmiennokształtnych.
Ayoru – bóg bogów, władca śmierci i wojny, brat Yoru. Ayoru już od początku swej boskiej władzy uznawany był za boga krwawego, niezwykle walecznego, chociaż równocześnie rozsądnego i sprawiedliwego. Do dziś uznawany jest za następcę obalonego boga Koeru. Historia Ayoru jest niezwykle długa, a jej początek znajduje się na samym początku 2ery. Był on wędrownym wojownikiem, bardzo potężnym magiem, ale i śmiertelnikiem. Dzięki swoim niezastąpionym umiejętnościom coraz szybciej zyskiwał sławę i respekt. Na starość został kapłanem Koeru, zasłynął wówczas z niekonwencjonalnych metod i dużym zainteresowaniem wojną i śmiercią. Ayoru bez najmniejszego skrępowania, głosił swe poglądy przed całym społeczeństwem, namawiając ich do zmiany, korzystania znacznie częściej z kary śmierci, słowa, które zawsze powtarzał brzmią "śmierć za śmierć" - uważał, że jedynym wyrokiem dla mordercy jest kara śmierci. Chociaż swoim usposobieniem był całkowitym przeciwieństwem Koeru, ten akceptował go, uważając, że jako jedyny jest w stanie znaleźć „lepsze zło” i odnaleźć rozwiązanie w nawet najtrudniejszej sytuacji. W przeciągu kilkunastu następnych lat stał się bogiem. Sprawiedliwe uczynki, które wykonał za swojego życia i po śmierci, uczyniły go znacznie bardziej znanym od samego Koeru, który od tego momentu nazywany był „niezdecydowanym i bojaźliwym”. Upadek Koeru zbliżał się coraz szybciej. Jeszcze na początku 2ery upadł, tytuł najwyższego boga, odziedziczył wówczas Ayoru, który wyniósł swą siostrę Yoru do stanu boskości. Symbolem Ayoru jest Siła-Potęga.
Obecnie jest najbardziej uznawanym bogiem, czczonym przez większość z ras.
Yoru – bogini piękna, natury i urodzaju, patronka Tkaczy, nazywana Księżniczką. Yoru już od maleńkości wychowywała się w cieniu swojego starszego brata Ayoru. W przeciwieństwie do niego, nie posiadała praktycznie żadnych zdolności magicznych. Pomimo wielkich ambicji, jedyną magią jaką udało jej się pojąć było uzdrawianie, stąd czasem Yoru nazywana jest protoplastą medyków. Jak uważał sam Koeru, Ayoru otrzymał umysł i ogromne zdolności strategiczne, natomiast Yoru posiadała serce zdolne rozproszyć każdy mrok. Yoru zyskała status boga dzięki Ayoru, który podniósł jej status do boskiego. Podobnie co Koeru, zasłynęła z ogromnego dobra i niesienia pomocy zwykłym śmiertelnikom. Ukazała swą tolerancję do każdej żywej istoty, zyskując tym samym przychylność rzeszy mieszkańców wymiarów. W swych wizjach pomagała dręczonym, cierpiącym i chorym, zsyłając na wszelakie istoty, swoje błogosławieństwo i ukojenie. Wielokrotnie mieszała się w sprawy śmiertelników, łagodząc konflikty. Mówi się, że do dziś dzień spotkać ją można w puszczach Tedras, nazwanych od jej imienia. Ponoć spaceruje po lesie w towarzystwie dzikich zwierząt, które bronią i traktują ją jak prawdziwą królową. Symbolem Yoru jest Piękność-Miłość.
Czczona w większości przez Tkaczy.
Riaru – bóg uznawany jedynie przez Yukanów/Ludzi, nazywany stwórcą. Riaru od początku swojego istnienia służył bogom, będąc ich najwierniejszym sługom i posłańcem. Przebywał razem z nimi w Przedsionku, spełniając ich wszystkie zachcianki. Jego głównym zadaniem było obserwowanie istot żywych, ich kultury, sposobu rozwoju czy ogólnego zachowania. Pilnował, by coraz szybciej powstające społeczeństwa nie stworzyły fałszywych bogów, rezygnując tym samym z tych prawdziwych. W pewnym momencie swojego długiego życia dane mu było spotkać samego Jikkena Hattare, z którym się zaprzyjaźnił. Wszystko jednak szybko się zmieniło wraz z powstaniem wymiaru Arnes. Pewnego dnia, gdy Riaru sprawdzał nowy wymiar, przeglądając żyjące na nim nierozumne istoty, dostrzegł coś niezwykłego. Istoty rozumne, parające się potężną magią. Za pomocą swych zdolności drążyli ziemię tworząc sobie tym samym jaskinie, z czasem za pomocą magii ścinali drzewa tworząc sobie tym samym domy. Riaru zafascynowany cywilizacją, która powstała bez woli bogów, ukrywał ich przed Ayoru i Yoru. Ową rasę, nazwał Yukanami od słowa Yuka oznaczającego w języku prekursorów - podróżnika. Nowa rasa, rozwijała się w zastraszającym tempie, co doprowadziło do wykrycia przez pozostałych bogów. Riaru próbował bronić nową rasę, usprawiedliwiając swoje postępowanie. Yukanów uważał za niezwykłą rasę, która potrzebowała szansy do dalszego istnienia. Bogowie nie byli jednak wyrozumiali i wygnali swego sługę z boskiego królestwa. Gdzie się podział - nie wiadomo. Jedno jest pewne - stał się stwórcą i wzorem Yukanów, później nazywanych ludźmi. Symbolem Riaru jest Wiara-Niewinność.
Czczony jedynie przez Ludzi, przez których uznawany jest za Wielkiego Stwórcę.
Wyrocznia - boski namiestnik zamieszkujący wymiary śmiertelników. Pojęcie "Wyrocznia" powstało pod koniec 2 ery, po zwycięstwie Armii Wymiarów z Yukanami. Bogowie zrywając raz na zawsze swoje kontakty ze śmiertelnikami zesłali na świat wyrocznię - istotę, która stała się ich przedstawicielem, łącznikiem pomiędzy wymiarami śmiertelników a światem bogów. Wyrocznią może zostać każdy Mentor, który został wybrany osobiście przez bogów. Jest to największy zaszczyt w Przedsionku, nadawany jedynie najpotężniejszym magom. Głównym zadaniem Wyroczni jest utrzymywanie równowagi pomiędzy dobrem a złem. Wyrocznia jako istota całkowicie neutralna, służy radą wielkim dowódcą i władcą, doszukując się najlepszego rozwiązania. Byle by tylko utrzymać równowagę w naturze. Co najważniejsze, istnieć może jedynie jedna wyrocznia w tym samym czasie. W celu uzyskania jak najlepszego kandydata, co rok przeprowadzane są ponowne wybory, które ostatecznie stwierdzają, kto najbardziej zasługuje na tytuł Wyroczni. Ponoć Przewodnik, smok w Przedsionka komunikuje się czasem z wyrocznią, przekazując jej najkorzystniejsze rady.
Bonus do: wszystkie statystyki +1
Traktowany jako Kapłan bogów, uznawany przez wszystkie rasy.
Haiken - Bohater z Pustki - legendarna postać żyjąca w erze Prekursorów. Stwórca magii i zarazem pierwszy mag, który opanował wszystkie dziedziny do mistrzostwa. Zamieszkiwał świat pustki, wraz ze swoją rodziną. Urodził się jako piąty z kolei, najmłodszy z rodzeństwa. Choć Haiken z natury był pacyfistą i osobą bardzo przyjazną i dobrą w obliczu głodu i biedy, która panowała w jego domu zmuszony był do kradzieży. Wspólnie ze swym rodzeństwem, napadał na przechodniów i bogatszych ze społeczeństwa, próbując poprawić jakość swego życia. Niestety, świat zadał kolejny cios w rodzinę Haikena. Podczas jednej z akcji, śmierć poniosła najstarsza siostra i brat bohatera. Dwójka z jego rodzeństwa straciła życie. To właśnie wtedy Haiken poprzysiągł sobie, że nie dopuści do śmierci pozostałych członków rodziny, stał się protektorem, obrońcą. Całe dnie trenował zostając mistrzem w sztukach walki. Wówczas, na świat przyszły potwory, krwawe bestie mordujące dosłownie wszystkich z dystryktu, przetrwali jedynie najpotężniejsi. Przetrwał jedynie Haiken. Jednak wówczas się zmienił, stał się całkowicie inną osobą, pełen nienawiści i niezrozumienia. Pragnął zemścić się na wszystkich władcach, zabić wszystkich Archonów. Lecz co mogła zwykła istota wobec bogów. Archoni ze swą zdolnością wszechrzeczy rządzili swoimi dystryktami, nakładając na nie własne prawa. Pomimo braku mocy zdolnej pokonać bogów, Haiken miał w sobie serce i determinację, która pozwoliła mu się z nimi zmierzyć. Przemówił donośnym głosem, nawołując wszystkich z Archonów, o dziwo odpowiedzieli na zaproszenie, zbierając się przed bohaterem. Dwunastu Archonów, stwórców nad stwórcami stanęło naprzeciw zwykłej istoty. Bohater warknął na nich, wzywając ich do poprawy - stworzenia nowego świata, bez śmierci i zbrodni. Pragnął, by istoty po śmierci trafiały do innego świata, a nie całkowicie się rozpływały. W taki sposób chciał przywrócić swoją rodzinę. Archoni, zaintrygowani pomysłem mężczyzny poddali go próbie. Miał on dorównać im mocą, tak by zostać jednym z bogów. Choć próba była niemalże niemożliwa do spełnienia, zdeterminowany Haiken na nią przystał. Przez kolejne tysiące, a nawet i dziesiątki tysięcy lat trenował, podróżował, poznając sekrety istnienia. Aż pewnego dnia, stanął ponownie przed Archonami, wypowiadając im walkę. Pokazał swą nową umiejętność, którą nazwał Magią. Władając wszystkimi żywiołami i czystą energią skruszył potęgę bogów, ukazując swoje istnienie. Wten spełniła się jego wola i utworzony został nowy wymiar, nazywany światem Zmarłych - Przedsionkiem, a na jego patrona wybrano Koeru, utworzonego jednomyślnie przez wszystkich z Archonów. Haiken nie był jednak głupcem, w ciągu swojego długiego istnienia poznał Archonów, byli nieprzewidywalni, niebezpieczni. Zebrał wokół siebie zwolenników, a następnie przeniósł ich do Przedsionka, tym samym zamykając wszystkie przejścia ze świata pustki. W taki sposób Przedsionek został odizolowany, a źli Archoni zamknięci we własnym świecie. Koeru bez wpływu Archonów, ewoluował zostając bogiem. Haiken przez ostatnie tysiące lat swojego życia, kształtował świat, ucząc wszystkie istoty miłości i dobroci, przekazał im również magię, która była jego dziedzictwem. Haiken umarł, jednocząc się z Przedsionkiem, tworząc tym samym Kryształowy Pałac.
Haiken uznawany jest za największy wzór dobroci oraz stwórcę wszelkiego porządku, który powinien być naśladowany przez każdą istotę.
Powrót do góry Go down
http://jigen.forumpl.net/t134-tano-raion#229
 
Bogowie - wiara
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Regulamin :: Księga wiedzy-
Skocz do: